Alapfelület:
Az alapfelület vizsgálatát a mindenkor érvényes szabványok szerint kell elvégezni. Az alapfelület legyen teherbíró, száraz, por-, fagy-, kivirágzás és laza részektől mentes. Nem lehet víztaszító! Feldolgozás: A Baumit FinoFill-t tiszta vízbe szórjuk, míg az anyag kis halmokban kilátszik. 3 – 5 percig szikkadni hagyjuk majd lassú járású keverővel csomómentesre keverjük. Ez után már ne adjunk száraz anyagot hozzá (csomósodás). A Baumit FinoFill-t kb. 1-30 mm vastag rétegben hordjuk fel és felületi simítóval vagy rozsdamentes glettvassal húzzuk le. Nagyobb rétegvastagság esetén (> 30 mm) egy második réteg felhordása szükséges (friss a frissre). Sima felület elérése érdekében a Baumit FinoFill-t kikeményedése után enyhén nedvesítsük, vizes szivaccsal dörzsöljük át és glettvassal simítsuk el. Tökéletesen sima felület érdekében a Baumit FinoBrilliant vagy Baumit FinoBello használata javasolt.
Általános tudnivalók:
A levegő, az anyag és az alapfelület hőmérséklete +5 0C felett legyen a felhordás és a kötés ideje alatt. Nem alkalmas csempeburkolat alá! A bedolgozást az érvényben lévı szakmai szabályok, szabványok és műszaki előírások szerint kell végezni. Az elektromos berendezések és a vakolatlécek rögzítéséhez, valamint az alap esetleges nagyobb egyenetlenségeinek kisimításához, ill. a hézagok kitöltéséhez kizárólag gipsz alapú anyagok használhatók!
Az elektromos és gépészeti szerelvények nyílásait a vakolás megkezdése előtt le kell takarni. Korrózióveszélyes fémrészeket tartós védelemmel kell ellátni (pl. rozsdagátló festés). Eltérő anyagú falszerkezetek illetve nagy felületű födém és fal találkozásánál teljes vastagságban be kell vágni a vakolatot kőműveskanállal. A vakolat közvetlen melegítése tilos! Fűtőberendezések használatakor, különösen, ha gázüzeműek, ügyeljünk az alapos szellőztetésre. A gipsztartalmú vakolatoknál nagyon fontos a folyamatos és egyenletes száradás, így kerülhető el a kiüvegesedett és rosszul nedvszívó felület kialakulása. A kötés és a száradás alatt meg kell akadályozni a vakolat utólagos újranedvesedését (pl. páralecsapódás).
Végső felületkezelés:
A kereskedelemben forgalmazott festékekkel, bevonó anyagokkal és simító eszközökkel (spatula vagy spakli), ill. belső használatra szánt festékekkel történhet (beltéri diszperziós festékek).